Cestujete? Nezabudnite na cestovné poistenie.

Dovolenková sezóna už začala a pokiaľ sa aj vy chystáte vyraziť do zahraničia, či už za oddychom alebo športovými aktivitami, je potrebné myslieť aj na dobre nastavené cestovné poistenie. Pripravili sme pre vás krátky manuál, na čo myslieť pred výberom pre vás najlepšieho cestovného poistenia.

V prvom rade odporúčame nerozhodovať sa podľa ceny. Najlacnejšie cestovné poistenie nemusí vyhovovať vašim požiadavkám. Zamerajte sa skôr na to, čo konkrétna ponuka cestovného poistenia obsahuje a vyberte si také poistenie, ktoré bude najlepšie kryť vaše potreby. Pri určovaní najvhodnejšieho typu poistenia si odpovedzte na pár dôležitých otázok.

Kam, kedy a kto cestuje?

Overte si, či máte správne vybranú územnú platnosť, teda miesto pobytu, kam cestujete. Väčšinou je postačujúce zvoliť si buď Európu alebo celý svet a cestovné poistenie vás kryje na celom zvolenom území.

Dôležité je správne nastavenie dátumu odchodu do zahraničia a predpokladaného príchodu domov. Poistenie býva platné od nultej hodiny dátumu odchodu a končí 24. hodinou dátumu príchodu. Vyberte si počet ľudí, ktorí s vami cestujú. Rodinné cestovné poistenie máva zvýhodnenú cenu. Cestovné poistenie pre deti je lacnejšie ako pre dospelých.

Ako často cestujete?

Podľa toho, ako často cestujete mimo územie Slovenska, si vyberajte aj to, či vám bude stačiť krátkodobé poistenie alebo sa rozhodnete pre celoročné cestovné poistenie. Pokiaľ cestujete raz ročne na 10 dňovú dovolenku, postačí vám krátkodobé cestovné poistenie. Ak však cestujete často napríklad do okolitých krajín, výhodnejšou alternatívou pre vás bude ročné cestovné poistenie.

Akú aktivitu budete v zahraničí vykonávať?

Vplyv na správny výber cestovného poistenia má aj aktivita, ktorú sa chystáte v zahraničí vykonávať. Môžete sa vybrať za oddychom, športom  alebo vás v zahraničí čaká pracovná cesta. Pri štandardnom krytí v rámci cestovného poistenia bývajú zahrnuté aj bežné ľahké športové aktivity. Ak sa chystáte vykonávať rizikový šport, nezabudnite na športové poistenie.

Ako si správne nastaviť poistenie?

Základnou zložkou každého cestovného poistenia do zahraničia je poistenie liečebných nákladov. K nemu si môžete vybrať z množstva pripoistení. Najčastejšími a najviac využívanými bývajú poistenie batožiny, úrazové poistenie, poistenie zodpovednosti za škodu a poistenie storna zájazdu.

Pokiaľ nemáte čas vyhľadať medzi množstvom ponúk poisťovní, kontaktujte svojho finančného sprostredkovateľa, ktorý pozná špecifiká jednotlivých ponúk poisťovní. Vie vám poradiť produkt, ktorý bude pre vás na základe vyššie spomenutých preferencií ten najvhodnejší. Využiť môžete aj kalkulačku pre cestovné poistenie online, ktorá vám zobrazí porovnanie cestovného poistenia viacerých poisťovní na jednom mieste. Cestovné poistenie môžete mať uzatvorené v priebehu pár minút.

Článok je prevzatý zo stránky www.finportal.sk so súhlasom autora

Zdieľajte článok

Ak sa vám tento článok páčil, môžete ho zdieľať.

Mám záujem o viac informácií

Po vyplnení údajov Vás budeme kontaktovať